Сучасні протези верхніх кінцівок повинні відновлювати втрачені функції пальців, кисті, рук. Український центр реабілітації ветеранів Афганістану проводить протезування пальців і кистей. Залежно від виду травми лікар правильно підбере вид протезу - це може бути і косметичний, і біоелектричний і силіконовий протез.
Біоелектричний протез дає можливість захоплювати і утримувати необхідний предмет. Це дозволяє людині користуватися ложкою, ручкою, телефоном. У той же час косметичне протезування пальців рук вирішує естетичну задачу. З цією ж завданням успішно справляється і силіконове протезування. Ці протези можна виконати з урахуванням кольору шкіри, форми. Їх можна мити, наносити декоративний лак.

Біоелектричний протез містить електроди, що зчитують електричний струм, який виробляється м'язами при їхньому скорочуванні, потім передають його на мікропроцесор і приводять протез у дію. Протез виконує функції обертання кистю, захоплення і утримання предметів. При цьому біоелектричний протез дозволяє користуватися такими мініатюрними речами, як кулькова ручка, ложка, виделка та інші.

Останні модифікації біоелектричних кистей мають у пальцевій зоні спеціальні сенсорні датчики, що контролюють зусилля захоплення предмета. Це дозволяє брати, не боячись зламати чи розчавити, такі тендітні предмети, як, наприклад, куряче яйце чи келих із тонкого скла.

Протези рук - як косметичні, так і робочі за допомогою тяг, можуть виготовлятися з застосуванням модульної системи. Саме природний вигляд модульні протези набувають у результаті індивідуального виконання косметичних покрить. Модульні протези рук мають наступні переваги: - різноманітні можливості комбінацій з використанням стандартних деталей.

  • поєднання медичних показань з функціями протеза
  • індивідуальне коригування з використанням нескладного юстирування
  • можливість заміни модулів
  • природний зовнішній вигляд, який отримує протез в результаті комбінування покриття.

Протези рук з біоелектричним керуванням, що одержало назву «система MY0B0CK», забезпечує на сьогоднішній день у більшості випадків протезування з найвищим рівнем реабілітації. Він поєднає у собі косметично бездоганний зовнішній вигляд зі значним зусиллям схвата і швидкістю його здійснення, а також реалізує багато можливостей чи комбінацій розширення функцій. При використанні мікроелектронної технології біоелектричні протези рук діють більш ефективно.

Протези рук виготовляємо із силіконового каучуку для косметично-функціонального протезування після ампутації кисті, фалангів пальців.

Вверх